Kim jesteśmy

To my!

Dr Anna Jankowska – audiodeskrypcją zajmuje się od 2006 r. w teorii, a od 2010 r. w praktyce. Na UJ napisała o niej doktorat, eksperymentuje z różnymi podejściami w AD i prowadzi badania z jej uczestnikami. Występuje na konferencjach, szkoli z dostępności i działa jako ekspert ds. dostępności. W Fundacji odpowiada za badania, rozwój i innowacje, wspiera merytorycznie i kieruje projektami, a po pracy wędruje po górach i dolinach oraz popija earl greya. 

Brunetka o prostych włosach okalajacych twarz. Nosi okulary w zielonych oprawkach.

Agata Psiuk – współzałożycielka Fundacji. W Siódmym Zmyśle zajmuje się koordynacją projektów, produkcją audiodeskrypcji i napisów i kontrolą jakości. Siedzi mocno w administracji i sprawach finansowo-rozliczeniowych. Taki trochę człowiek-orkiestra. Kiedy tylko może, pracuje zdalnie z Pomorza, które kocha tak mocno jak pracę w 7z (i kilka innych rzeczy).

Szczupła blonynka, o długich prostych włosach. Ma duże oczy podkreślone czarną kredką.

Regina Mynarska – Pisze audiodeskrypcje, koordynuje dostępne wydarzenia, pozyskuje środki, prowadzi warsztaty o dostępności, a czasem śpiewa i tańczy. Śpiewa na przykład z ekipą artystów powstałą w czasie integracyjnych warsztatów, tańczy krakowiaka, polkę i kujawiaka, bo kocha muzykę tradycyjną. Gdy ma kilo szarych renet, piecze szarlotkę.

Blondynka o blond włosach, lekko falowanych przy końcach. Ma uśmiechnięte oczy i szerokie usta pomalowane czerwoną szminką.

Alicja Maciejewska – W Fundacji zajmuje się tworzeniem audiodeskrypcji i prowadzeniem social mediów. Prężnie działa w projekcie ADAPTER, gdzie pisze filmowe audiodeskrypcje i audiowstępy. Zajmuje się też koordynacją projektów i zleceń. Znana z wykonywania powierzonych jej zadań z prędkością huraganu. Prywatnie miłośniczka rowerowych podróży i mody retro.

Szatynka o kręconych włosach i szarych oczach. Uśmiecha się delikatnie.

Anita Fidyka – audiodeskryptorka z czteroletnim doświadczeniem i badaczka audiodeskrypcji. Być może znacie ją z filmów na portalu ADAPTER lub ze spotu projektu Open Art. W Fundacji koordynuje projekty, kontaktuje się z fundacjami z innych krajów i zajmuje się kontrolą jakości naszych audiodeskrypcji. Chodzą słuchy, że najbardziej lubi opisywać piękne krajobrazy, choć potyczki na szpady i inne draki też mogą być.

Szczupła blondynka o pociągłej twarzy i delikatnym uśmiechu.